Murat Gezici

Hiç yorum yok

Murat Gezici, 1979 Adana Adana, Ceyhan Doğumludur. İlköğretim ve Lise Eğitimini Ceyhan'da tamamladı, Üniversite Eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi Teknoloji Mühendisliğini 2004 yılında tamamladı. 2005 Yılında İstanbul'da bulunan Belçika'nın Gent Üniversitesinin yöneticilik üzerine eğitim aldı.

Araştırma alanında görev almaya ilk olarak 1999 yılında Konda Araştırma şirketi ile birlikte başlamış olan Gezici, burada bir müddet çalışmış ardından ise A&G Araştırma Şirketi’nde görev almıştır.Bu iki şirkette Türkiye’de önemli bir kitle tarafından takip edilen Araştırma şirketleridir.

12 yıl içerisinde Araştırma şirketlerinde çok sayıda kademede görev almış olan ünlü araştırmacı, 2011 yılında görevinden ayrılmış ve Gezici Araştırma Şirketini kurarak yoluna tek başına devam etme kararı almıştır.

Gezici Araştırma Şirketi de tıpkı Araştırma şirketlerinde olduğu gibi özellikle Sosyal medyada en çok takip edilen şirketler arasında yer almaktadır.Murat Gezici’nin sosyal medya Twitter’da bulunan takipçi sayısı da 95.000 civarındadır.

Akp, Chp, Mhp, İyi Parti ve Hdp’yi yakından takip eden Murat Gezici, yapmış olduğu araştırma paylaşımlarını da sık sık sosyal medya hesabından paylaşmaktadır.Bazı yapmış olduğu paylaşımlara ise bazı partilerden tepkiler gelmektedir.

Yaptığı bazı açıklamalarda Hdp’nin dışlanmaması gerektiğini 6 milyon oy aldığını söylemiştir.Ayrıca hiçbir zaman Hdp’ye sıcak bakmadığını ve Hdp’ye oy vermediğini de katılmış olduğu CNN Türk Akıl Çemberi programında açıklamıştır.

Halen Gezici Araştırma şirketinin başkanı olarak meslek hayatına devam eden Murat Gezici, çeşitli Tv programlarında konuk olarak yer almaktadır. “Sevdikçe Ömürden Gitti” isimli yazmış olduğu bir kitabı vardır.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder